imagine articol

U18: Miercuri începe Turneul Final 1A. Programul meciurilor

U-BT, echipa noastră de Under 18 pregătită de Răzvan Cenean și Mihai Racovițan, asistați de preparatorul fizic Andrei Bălan, se pregătește pentru participarea la Turneul Final 1A. Aceasta este, în fapt, penultima fază a campionatului, la turneu participând șase echipe, primele trei din cele două grupe ale Fazei Semifinale A.

Participantele sunt, așadar, U-BT Cluj-Napoca, Agronomia București, LPS Bihorul CSM Oradea, BC Slam București, CSȘ Târgoviște și CSM București. 

Lotul echipei noastre pentru acest turneu va fi format din jucătorii Mihnea Brie, Mihai Cârcoană, Luca Domocoș, Modibo Diaby, Antonio Crainic, Dragoș Axinte, Mihnea Divoiu, Cătălin Mariș, Anton Rotaru, Toma Lungoci, Horea Orban și Tudor Todea.

Turneul Final 1A se va desfășura în perioada 10-14 aprilie la București, în organizarea CS Agronomia, echipele urmând să joace în sistem fiecare cu fiecare, câte un joc pe zi.

Programul meciurilor echipei noastre:

  • 10.04.2019, ora 12.00 CSM București - U-BT Cluj-Napoca
  • 11.04.2019, ora 12.00 U-BT Cluj-Napoca - CSȘ Târgoviște
  • 12.04.2019, ora 14.00 BC Slam București - U-BT Cluj-Napoca
  • 13.04.2019, ora 13.00 U-BT Cluj-Napoca - LPS Bihorul CSM Oradea
  • 14.04.2019, ora 11.30 Agronomia 1 București - U-BT Cluj-Napoca

La finalul turneului, primele 4 echipe se vor califica la Turneul Final 2A, ce se va juca sub formă de Final Four în prima săptămână a lunii mai. 

RĂZVAN CENEAN, antrenor principal U-BT:

Thumbnail

”Suntem înaintea unei perioade de foc pentru noi. după acest Turneu Final 1A vom juca Turneul SuperFinal al European Youth Basketball League și, ulterior, Turneul Final Four al campionatului, sperăm noi. Pentru aceste perioade de foc ne-am antrenat de la începutul sezonului. ne-am pregătit bine, băieții sunt dornici de rezultate bune și vom face totul ca să le și obținem. Vom aborda fiecare meci cu gândul la victorie și conștienți de faptul că toți adversarii vor fi puternici și își vor dori la rândul lor calificarea la Final Four. Am încredere în băieții mei că își vor atinge obiectivele”

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj