U18: Luptăm pentru bronz cu ”Aurel Vlaicu”

Echipa noastră de Under 18, pregătită de Branko Cuic și Horia Pascu, a pierdut semifinala cu Steaua CSM EximBank 1 București, ratând astfel calificarea în finala mare.

Sportivii noștri au fost dominați pe aproape întreaga durată a partidei, ultima situație de egalitate consemnându-se în minutul 5 (11-11). Steliștii și-au adjudecat primele trei perioade de joc (26-17, 29-24, 34-22) și, chiar dacă ultimul sfert a fost clar tranșat de U-BT (24-12), s-au limitat doar proporțiile scorului, 101-87 pentru bucureșteni.

CASETA TEHNICĂ:

Thumbnail

Toți jucătorii Stelei au punctat în acest meci, remarcându-se cuplul Berceanu - Darwiche, cu câte 17 puncte.

U-BT va juca, așadar, pentru bronz cu Colegiul Național ”Aurel Vlaicu”, având ocazia să răzbune înfrângerea de ieri, din Grupa A a Turneului Final.