imagine articol

Echipa U18 obține noi victorii în campionat

U-BT continuă parcursul perfect la categoria U18. Echipa noastră a fost prezentă în acest weekend la Timișoara, acolo unde a disputat trei partide. Baschetbaliștii pregătiți de Mihai Racovițan nu au suferit nicio înfrângere și au încheiat grupa pe primul loc.

Mai exact, sâmbătă dimineața, alb-negrii au trecut de AS BC Valbon Arad cu 92-38. În al doilea meci al zilei, U-BT a depășit-o pe CSS Viitorul Cluj-Napoca, scor 75-50. În fine, în această dimineață, echipa noastră a răpus-o pe CS SCM Timișoara, 65-38.

U-BT a ajuns astfel la 9 rezultate pozitive în campionat.

Mihai Racovițan, antrenor U-BT 18 

Mă bucurcă am reușit să câștigăm cele trei jocuri. Băieții s-au comportat exemplar și au arătat că se pot mobiliza în momente dificile. Îi felicit și sper să jucăm cât mai bine în turneele ce urmează. 

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschPeakVisit ClujIzvoarele CalimaniTudor TailorTransylvania Recovery Center