3x3 CMU18: Romania se opreste in sferturi!

Echipa noastra a pierdut in overtime meciul cu Spania, scor 17-18! Kuti Nandor a avut sansa transarii meciului inca din timpul regulamentar, insa aruncarea sa nu a nimerit tinta. In cele 7 partide jucate, Kuti a inscris 42 de puncte (locul 6 in clasamentul marcatorilor inaintea semifinalelor), iar Casale 29. Felicitari baietilor nostri, Kuti Nandor si Amedeo Casale si celor doi antrenori, Horia Pascu si Razvan Cenean!

Echipa nationala a Romaniai s-a calificat in sferturile de finala ale competitiei dupa ce a invins in optimi, reprezentativa Braziliei, scor 12 -10.

Duminica, Romania va intalni in sferturile de finala nationala Spaniei,  de la ora 17.10.

Echipa nationala a Romaniei de 3x3, categoria U18 va debuta maine la Campionatul Mondial de la Debrecen (Ungaria).

Echipa Romaniei este formata din doi jucatori ai clubului nostru, Kuti Nandor si Amedeo Casale si de doi antrenori, Horia Pascu si Razvan Cenean.

Din lotul de jucator mai fac parte, Bogdan Nicolescu (VIPO Bucuresti) si Andrei Iliescu (Steaua CSM Bucuresti).

Romania face parte din grupa B, alaturi de: Egipt, Germania, Andorra, Guatemala, Lituania.