imagine articol

U-BT 1 și U-BT 2, în aceași grupă în Faza Semifinală

Ambele echipe ale clubului nostru înscrise la categoria U16 s-au calificat la Turneul Semifinal.

U-BT 1 Cluj-Napoca (antrenori Horia Pascu și Sergiu Popa) a câștigat toate partidele disputate în faza de Clasificare, grupa II-A, cu un bilanț de 10 victorii și nicio înfrângere, ocupând prima poziție în clasament. Din aceasta grupă s-au mai calificat: CSS Sighetu Marmației, CSA 1 Craiova.

U-BT 2 Cluj-Napoca (antrenori Sergiu Popa și Horia Pascu) s-a calificat de pe locul 2 în grupa I-A, având la activ 7 victorii și 3 înfrângeri. Din aceasta grupă s-au mai calificat la Turneul Semifinal: LPS Bihorul Oradea, CSU Sibiu.

Echipele noastre au fost distribuite în Grupa B-A a Fazei Semifinale, alături de Știința București, CSM Steaua 1 București, CSȘ 1 Craiova și CSU Ploiești. 

Faza Semifinală se dispută în sistem tur-retur cu etape săptămânale în perioada 17 februarie - 12 mai, primele trei echipe la finele returului calificându-se mai departe la Turneul Final A, în timp ce celelalte trei vor disputa Turneul Final B (locurile 7-12).

Programul complet al echipei noastre poate fi consultat AICI.

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj