imagine articol

Programul și lotul echipei U14

Federația Română de Baschet a decis că sezonul 2020/2021 poate începe și pentru juniori. Astfel, toate competițiile se vor desfășura sub formă de turnee, luând în calcul pandemia de COVID-19. La întrecerea U14, clubul nostru va înscrie o echipă, care a fost repartizată în grupa J, alături de ACS Lucky Dragons Târgu Mureș și ACS Gladius Târgu Mureș.

Echipa noastră U14 este condusă de Răzvan Cenean, care îl are drept antrenor secund pe Sergiu Popa, iar de pregătirea fizică se ocupă Andrei Șerban. 

Cei doi antrenori vor miza pe următorii jucători: Vlad Crișan, Andi Dan Folea, Ștefan Neacșu, Andrei Ganea, Matei Sălăjan, Erik Ștefan Istrătescu, Luca Rebrean, Pietro Mărginean, Neemia Pop, Andrei Simon, Lorin Ștefan Drăguș, David Chira, Alexandru Moldovan, David Sucală, Matei Amariei, Ianis Domocoș, Andrei Tudor Hedeșiu, Tudor Alexis Petric, Eduard, Leonard Gozman, Mihnea Legian.

37 de echipe vor participa la competiția U14, programul fiind următorul:
• Turneul 1 – 6/7 martie
• Turneul 2 – 27/28 martie
• Turneul 3 – 24/25 aprilie
• Turneul final – 9/13 iunie

HAIDE "U"
2

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj