imagine articol

U13: Locul 7 la finalul sezonului

Echipa noastră de Under 13 a participat în această perioadă la Turneul Național al categoriei, competiție organizată de Federația Română de Baschet la Ploiești. U-BT 1, antrenată de Mihai Popa și Simona Mușat, a disputat sâmbătă, duminică și astăzi meciurile din Grupa B, împotriva formațiilor ACS Aplha Sport Team Alb Sibiu, ABC Lynx Ploiești și ACS Academia de Baschet Phoenix Galați. Din păcate, sportivii noștri au cedat toate meciurile, încheind pe locul 4 Grupa B

Iată rezultatele înregistrate de sportivii noștri:

  • Sâmbătă, 12.09: Lynx Ploiești - U-BT 1 Cluj-Napoca 63-35;  
  • Duminică, 13.09: U-BT 1 Cluj-Napoca - Alpha Sport Sibiu 48-60;
  • Luni, 14.09: U-BT 1 Cluj-Napoca - ACS Academia de Baschet Phoenix Galați 19-33. 

În urma acestor rezultate, U-BT 1 a ocupat locul 7 la finalul Turneului Final, întrucât în Grupa A au evoluat doar trei echipe, respectiv CSS CSM Târgu Jiu, ABC Laguna București, ACS Dan Dacian Portocaliu București și ACS Transilvania Brașov. 

FOTO: Alina Cojocaru / FR Baschet

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj