imagine articol

Mulțumim, Milorad Perović!

Sezonul viitor va aduce schimbări la nivelul băncii tehnice. Mai exact, Mihai Silvășan a decis să își formeze un nou staff tehnic, iar Milorad Perović nu va continua alături de U-Banca Transilvania. Pe această cale, clubul nostru îi mulțumește lui Pero pentru contribuția avută în toți anii petrecuți la Cluj-Napoca.

În vârstă de 63 de ani, Pero a venit prima dată la U-Banca Transilvania în sezonul 2009-2010, fiind secund al lui Marcel Țenter. De asemenea, antrenorul sârb le-a mai pregătit ca principal pe CSU Brașov și Rapid București, fiind de asemenea asistent la SCM Timișoara, Gaz Metan Mediaș, respectiv Steaua CSM EximBank București.

De asemenea, Perović a fost secund al lui Marcel Țenter și la EuroBasket 2017, competiție care s-a desfășurat la Cluj-Napoca. Pe de altă parte, Pero a lucrat mai mulți ani în cadrul Academiei U-BT, fiind tehnicianul ce a condus echipa noastră la Adidas Next Generation Tournament în 2021. 

Alături de U-Banca Transilvania, Milorad Perović a câștigat două titluri, două SuperCupe și o Cupă a României.

HAIDE "U"
0

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschPeakVisit ClujIzvoarele CalimaniReco SportConsiglierifoundever