imagine articol

Kyndall Dykes revine la U-Banca Transilvania!

Fundasul american Kyndall Dykes este noul jucator al echipei noastre de seniori. Dykes este o veche cunostinta a fanilor clujeni, el devenind campion national in 2011 in Sala Sporturilor "Horia Demian".Kyndall Dykes: "Este o mare satisfactie pentru mine sa anunt ca ma intorc la Cluj! Sunt nerabdator sa revin pe parchet ca reprezentant al Clujului! Scopul nostru este sa aducem titlul inapoi in oras si sa ridicam nivelul baschetului practicat de echipa noastra. Abia astept reintalnirea cu fanii!"."KD Airlines", asa cum este alintat de fanii clujeni, si-a inceput cariera de profesionist pe malul Somesului. Dupa castigarea titlului, americanul a evoluat in Ucraina si Israel, returul sezonului precedent gasindu-l in maieul celor de la BC Mures.

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj