imagine articol

Jonathan Jones ramane la U-Banca Transilvania

Echipa noastra de seniori a decis sa il pastreze in lot pe pivotul american Jonathan Jones. Acesta a fost evaluat de staff-ul tehnic al echipei noastre, inclusiv din punct de vedere medical, luandu-se decizia pastrarii lui in lot. Jones are 211 cm inaltime, 107 kg., 35 de ani si vine de la Kouvot Kouvola, din Finlanda. In prima parte a acestui sezon, Jones a evoluat in 20 de meciuri in campionatul finlandez, reusind 13,1 puncte si 8,4 recuperari in medie in aproape 26 de minute pe meci.

In sezonul precedent, Jones a evoluat in Kuweit, in cariera sa trecand prin multe campionate - Bahrain (Al Hala), Japonia (Tokyo Cinq Reves), Ungaria (Jaszberenyi KSE, Albacomp, Dombovar), Coreea de Sud (Pusan KTF Magic Wings, Anyang), Israel (Ironi Ramat Gan), Arabia Saudita (Al Ansar), Iordania (Zain), Qatar (Al Arabi), Liban (Al Moutahed Tripoli), Cipru (Omonia Nicosia), Finlanda (Namika Lahti), Germania (2. Bundesliga - ETB Essen), China (Jiangsu Nangang Dragons), precum si in ligile din SUA (NBDL, CBA, CBL, USBL).

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj