Înfrângere cu BC CSU Sibiu

U-Banca Transilvania a pierdut pe teren propriu cu BC CSU Sibiu.

MIHAI SILVĂȘAN, antrenor principal U-Banca Transilvania:

Thumbnail

”Un meci așa cum ne așteptam, o luptă foarte intensă. Am jucat cu o echipă bună, îi felicit pentru victorie! Din păcate pentru noi, nu am reușit să fim la înălțime pe toată durata meciului, am încercat să fac niște schimbări și s-a văzut asta în teren. În sfertul al doilea ne-au bătut 27-11, iar noi am avut două faulturi făcute, este inadmisibil, nu poți câștiga un meci, darămite campionate, dacă nu ești dispus la sacrificii pentru echipă și să iei decizii în momente dificile. În repriza a doua am jucat mai bine în apărare, nu am mai lăsat acele coșuri ușoare, a fost un meci echilibrat pe final, au fost câteva libere ratate și asta este”.

U-Banca Transilvania - BC CSU Sibiu 88-89 (28-22, 11-27, 27-18, 22-22)