imagine articol

Echipa de seniori a plecat in Grecia la Patras Cup

Echipa de seniori a clubului nostru pleaca astazi in Grecia, la Patras, acolo unde va participa la un turneu amical.U-Banca Transilvania va participa la Patras Cup alaturi de primdivizionarele grecesti PAOK Salonic (semifinalista in editia precedenta de campionat), Koroivos (nou promovata) si gazda Apollon Patras (eliminata in primul tur de play-off de campioana Panatinaikos). Lotul de jucatori care a facut deplasarea in Grecia: Branko Cuic, Miljan Medvedj, Boris Lalovic, Zoran Cvjetkovic, Darius Hargrove, Sean Barnette, Michael Southall, Tudor Jucan, Andrei Mandache si Catalin Baciu. Lipsesc de la aceasta deplasare Kuti Nandor, Wilhelm Brosser, Dragos Gheorghe si Mihai Silvasan. Dorin Pintea, antrenor principal: ”Va fi pentru noi o ultima si buna repetitie inainte de Cupa Romaniei. In acest turneu intalnim doua echipe de mare traditie, Apollon Patras si PAOK Salonic, plus o prim divizionara proaspat promovata. Speram sa inchegam mai bine legaturile de joc, sa castigam o omogenitate cat mai buna intre jucatori si sa avem un parcurs cat mai bun”.

Primul meci pentru U-Banca Transilvania va avea loc vineri, 19 septembrie, cu incepere de la ora 18.30, in compania celor de la PAOK Salonic. Sambata, echipa noastra va intalni pe Koroivos la ora 21, pentru ca duminica adversar sa fie gazdele de la Apollon, cu incepere de la ora 19.30.u-mobitelco.ro va va tine la curent cu toate detaliile de la aceste partide.

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj