U18: Infrangere cu Austria

Echipa nationala de Under 18 a Romaniei a cedat meciul impotriva gazdelor Campionatului European Divizia B, scor 58-63 (18-12, 11-23, 15-13, 14-15).Din nou, juniorii nostri Kuti Nandor si Tudor Gheorghe au adunat cele mai multe minute petrecute pe teren, acestia evoluand pentru 38 si, respectiv, 37 de minute. Kuti a acumulat statistici de 16 puncte, 3 recuperari, 2 pase decisive si 4 interceptii, fiind cel mai bun marcator al tricolorilor. Tudor Gheorghe a adunat 6 puncte, 1 recuperare si 4 pase decisive. In urma acestui rezultat, Romania acumuleaza o victorie si doua infrangeri in Grupa H (pentru locurile 9-16), acesta fiind ultimul meci din cadrul acestei grupe. In urma rezultatelor din Grupa H si Grupa G, cele doua grupe ce lupta pentru locurile 9-16, vom sti urmatorul adversar al nationalei.