Anghel si Dragoste, cei mai buni in infrangerea cu Ungaria

Echipa nationala a Romaniei a pierdut al doilea meci din cadrul grupei A a Campionatului European Divizia B, in compania Ungariei, scor 57-86 (9-26, 20-13, 17-32, 11-15).Jucatorii nostri, Cristian Anghel si Mirel Dragoste, au fost cei mai buni marcatori ai selectionatei Romaniei. Anghel a reusit 11 puncte, 2 recuperari, 2 pase decisive si o interceptie in 21 de minute de joc, in timp ce Dragoste a contabilizat 10 puncte, o recuperare si 3 pase decisive in 21 de minute de joc. Romania a cumulat o victorie si o infrangere si ocupa locul 4 in grupa, in urma Ungariei (2 victorii), Angliei (2 victorii) si Israelului (1 victorie / 1 infrangere), inaintea Belarusului si Scotiei, care nu au contabilizat niciun succes.

Selectionata Romaniei joaca astazi al treilea meci din grupa, in compania Angliei, cu incepere de la ora 17.15. La meciurile de la Sarajevo asista si coordonatorul Centrului de Copii si Juniori, Razvan Cenenan.