imagine articol

U16: Victorii pentru echipele noastre!

Etapa a 5-a a Grupei 6 din Faza de Calificare a campionatului dedicat categoriei Under 16 a programat duminică meciuri în Cluj-Napoca pentru ambele echipe înscrise de clubul nostru.

U-BT 1, antrenată de Mihai Popa, Grunwald Gyorgy și Simona Mușat a depășit fără prea mari probleme pe CSȘ 1 Sighet, scor 95-77 (28-22, 19-21, 18-18, 30-16). Meciul a fost controlat pe tot parcursul său de sportivii noștri, însă desprinderea decisivă a fost consemnată abia în ultima perioadă de joc.

U-BT 2, antrenată de Horia Pascu și Sergiu Popa a reușit o nouă victorie importantă în fața concitadinei Viitorul Cluj. Jocul a fost foarte echilibrat, băieții noștri reușind să smulgă victoria cu emoții. Viitorul Cluj - U-BT 2 Cluj-Napoca 85-90 (20-25, 21-19, 16-21, 28-25) și echipa noastră speră în continuare la calificarea directă, alături de U-BT 1, în faza superioară.

Mulțumim părinților pentru imagini!

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj