imagine articol

U16: U-BT 1 - CSȘ 1 Sighet, la Polivalenta B

Etapa a 5-a a Grupei 6 din Faza de Calificare a campionatului dedicat categoriei Under 16 a programat meciuri în Cluj-Napoca pentru ambele echipe înscrise de clubul nostru.

U-BT 2, antrenată de Horia Pascu și Sergiu Popa joacă duminică, 6 noiembrie, cu începere de la ora 10 la sala de sport a Școlii ”Ion Creangă” cu concitadina Viitorul Cluj. Pentru sportivii noștri, o victorie ar însemna încă un pas mare spre mult râvnita calificare directă în faza superioară, ținând cont de succesul important repurtat pe terenul maramureșenilor de la CSȘ 1 Sighet.

Echipa din Sighet va fi și ea prezentă la Cluj-Napoca, căci tot duminică, de la ora 10 va juca în Sala Polivalentă B cu U-BT 1, antrenată de Mihai Popa, Grunwald Gyorgy și Simona Mușat. Teoretic, sportivii noștri ar trebui să învingă fără mari probleme, fiind favoriți la ocuparea primului loc în Grupa 6.

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj