imagine articol

Mihai Popa: ”Am foarte mare încredere în această generație!”

În această dimineață, echipa noastră de Under 13, antrenată de Mihai Popa și Simona Mușat, a plecat spre Ploiești, acolo unde va disputa jocurile din cadrul Turneului Final al Campionatului Național. 

U-BT a deplasat un lot compus din sportivii Andi Folea, Andrei Hedeșiu, Andrei Cepoi, Mihnea Legian, Pietro Mărginean, Neemia Pop, Alexis Petric, Andrei Ganea, Ianis Domocoș, Lorin Drăguș, David Sucală și Vlad Rebrean, care vor fi însoțiți de kinetoterapeutul Tudor Pintea.

Toți sportivii au efectuat testele de depistare a infectării cu COVID-19, rezultatele fiind negative. 

Antrenorul principal Mihai Popa s-a declarat optimist înaintea turneului: 

”Am foarte mare încredere în această generație! Chiar dacă venim după o perioadă lungă în care nu am mai avut meciuri oficiale, sunt optimist ca vor avea jocuri foarte bune la acest prim Turneu Final al lor. Haide «U»!”

Programul jocurilor poate fi consultat AICIClubul nostru va asigura transmisia live a tuturor meciurilor pe care echipele noastre le vor disputa în cadrul Turneelor Finale ale Campionatelor Naționale de juniori. Acestea vor putea fi urmărite pe canalul de Youtube al clubului, care poate fi accesat AICI.

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj