Conferinta de presa, 20 noiembrie

Tab Baldwin: "Sunt momente mai fericite pentru noi, dupa o victorie  mai importanta si meritata. Jocul a fost o adevarata batalie in prima repriza, pe care am castigat-o dupa pauza. Remarc in special fundasii, care au facut o treaba excelenta, dar am cuvinte de lauda si la adresa lui Osby, Szijarto si lapuste. Am avut 20 de recuperari ofensive, iar asta a contat enorm, de aceea am controlat jocul. Imi pare rau pentru Mihai Popa, care s-a accidentat, nu stim in acest moment cat va dura revenirea sa pe teren. A revenit Glintic din Serbia, dar inca nu poate sustine antrenamente. Urmeaza un meci important, duminica, in compania celor de la CS otopeni, iar noi antrenorii, suntem ingrijorati din cauza accidentarilor. Avem 8-9 jucatori la antrenamente, iar acestea nu au calitate astfel. Speram ca fanii sa fie alaturi de noi, sa ne sprijine moral, rolul lor va fi foarte important in meciul de duminica. Victoria de la Mures a dat incredere echipei noastre, dar avem nevoie de mult mai mult".
Mircea Cristescu: "I-am felicitat pe baieti dupa victoria de la Mures, dar le-am spus sa se bucure doua minute, pentru ca urmeaza meciul cu CS Otopeni. Jucam cu surpriza campionatului, iar pentru noi va fi cel mai bun prilej sa ne dam seama unde suntem cu adevarat. Biletele se vor pune in vanzare de vineri, de la ora 10.00. Profit de aceasta ocazie pentru a multumi celor 30 de fani, care au fost alaturi de noi la Tg. Mures si ne-au facut sa ne simtim ca intr-o familie. Ma astept ca fostii nostri jucatori, Medvedj si Belanovic, acum la CS Otopeni, dar si antrenorul Perisic sa fie bine primiti la Cluj. Au avut rezultate frumoase aici, au Clujul in suflet, dar sunt convins ca vor veni sa castige".