HAIDE "U"
0
imagine articol

3 noi componenți ai echipei au fost depistați pozitiv cu COVID-19

seniori

După întoarcerea de la turneul Cupei României, echipa noastră a efectuat mai multe testări RT-PCR. La un test efectuat săptămâna trecută, Andrei Bălan a primit rezultat pozitiv. Preparatorul fizic al clubului nostru se află din acel moment în izolare, are o stare de sănătate bună și va reveni în curând la antrenamente alături de baschetbaliști.
Jucătorii și staff-ul nostru au repetat testele în cursul zilei de miercuri, 2 decembrie. Astfel, au ieșit pozitivi baschetbaliștii Andrija Stipanović și Donatas Tarolis. Cu toții se simt bine și au intrat în izolare.

Formația noastră continuă pregătirea pe plan local pentru debutul în Liga Națională. Primul meci este programat pe data de 10 decembrie. 

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj