imagine articol

Doua echipe in grupele semifinale

Echipele "U" Mobitelco I si II s-au calificat in grupele semifinale la CN de baby-baschet, de la Brasov.

Ele vor juca in grupa H, in care mai sunt formatiile CSS Pitesti, Dan Dacian II, Dinamic Cluj si Olimpic Sighetu Marmatiei.

In grupa G vor juca echipele Galactia Brasov, Cuza Voda Braila, Cuadripol Brasov, Dinamo Bucuresti, Dan Dacian I, Pro Baschet Fagaras.

Castigatoarele fiecarei grupe vor juca finala, echipele de pe locurile 2, pentru clasarea finala pe 3-4 etc

Celelalte doua echipe ale clubului nostru, "U" Cluj I si II, vor juca pentru locurile 13-24.

Bafta multa tuturor!

Rezultate:

VINERI 18.06.2010ORA 8:00T1-M CSS CS MIANDRA BUZAU – CS PHOENIX CTA. Scor: 22-27T2-M CS TRIUMF I RADAUTI – PRO BASCHET OMILOGIC BUC Scor: 53-11T3-M MC SPORT CLUJ -  CSS GHEORGHENI Scor: 34-16T4-M CS UNIREA IASI – CS SPERANTA CLUJ Scor: 35-45ORA 9:00T1-M BC OLIMPIC I BAIA MARE – CSS SFANTUL GHEORGHE Scor: 25-19T2-M CS UNIVERSITATEA II CLUJ – BC OLIMPIC II SIGHET M. Scor: 77-8T3-F CSS SFANTUL GHEORGHE  - BC GALACTICA BV Scor: 32-38T4-F CS PHOENIX CTA. – MC SPORT CLUJ Scor: 27-18ORA 10:00T4-M CS CHEMP BASKET PLOIESTI – CS PHOENIX II BV Scor: 25-2T2-M CS CUZA SPORT BRAILA – DINAMO CSS 6 BUC Scor: 30-36T3-M ACS DAN DACIAN I BUC – ACS SPORTIC FAGARAS Scor: 46-13T1-M CS U-MOBITELCO I CLUJ – BC DINAMIC CLUJ Scor: 78-36ORA 11:00T1-M LPS CSU PITESTI – ACS DAN DACIAN II BUC Scor: 16-28T2-M BC OLIMPIC I SIGHET M.- CS U-MOBITELCO II CLUJ Scor: 22-33T3-F CSS GLORIA ARAD – CS GALACTICA  CLUJ Scor: 30-17    T4-F CS OLIMPIA BUC – ACS  DAN DACIAN BUC. Scor: 15-9

ORA 12:00T1-M SCOALA NR.30 BUC – CS UNIVERSITATEA I CLUJ Scor: 33-25T2-F BC DINAMIC CLUJ – CSS ALEXANDRIA Scor: 14-46T3-M BC GALACTICA I BV- CSU CUADRIPOL BV Scor: 10-35T4-F AC BC VALBON ARAD – BC OLIMPIC BAIA MARE Scor: 43-15ORA 13:00T1-M CS PHOENIX I BV – CSS FOCSANI Scor: 22-8T2-M CS CERNAVODA – BC OLIMPIC II BAIA MARE Scor: 28-12T3-M CSS CRAIOVA – BC GALACTICA II BV. Scor: 71-20ORA 15:00T1-M BC OLIMPIC I BAIA MARE – CSS CS MIANDRA BUZAU Scor: 50-16T2-M PRO BASCHET OMILOGIC BUC. – CS PHOENIX CTA Scor: 8-26T3-M CSS SF GHEORGHE    - CS TRIUMF I RADAUTI Scor: 20-35T4-M CS UNIREA IASI – MC SPORT CLUJ Scor: 36-15ORA 16:00T1-M BC OLIMPIC II SIGHET M. – CSS GHEORGHENI Scor: 11-32T2-M CS SPERANTA CLUJ – CS UNIVERSITATEA II CLUJ Scor: 34-19T3-F CSS ALEXANDRIA  - AS BC VALBON ARAD Scor: 37-20T4-F CSS PLOIESTI – BC DINAMIC CLUJ Scor:27-5ORA 17:00T1-F LOC.III GRUPA B – LOC.IV GRUPA AT2-M DINAMO CSS 6 BUC. – ACS DAN DACIAN I BUC.T3-M ACS SPORTIC FAGARAS – CSU CUADRIPOL BV.T4-M CS U-MOBITELCO I CLUJ – LPS CSU PITESTIORA 18:00T2-F Semifinala 1: CS PHOENIX CTA - CS GALACTICA CLUJ Scor: 22-20T3-F Semifinala 2: CSS GLORIA ARAD - MC SPORT CLUJ Scor: 37-18T1-F BC GALACTICA BRASOV - ACS DAN DACIAN BUC. Scor: 53-22T4-M CS CUZA SPORT BRAILA – BC GALACTICA I  BV. Scor: 26-25ORA 19:00T4-M CS U-MOBITELCO II CLUJ – ACS DAN DACIAN II BUC Scor: 49-17T3-M BC DINAMIC CLUJ – BC OLIMPIC I SIGHET M. Scor: 33-11T2-M CS UNIVERSITATEA CLUJ – CS CHEMP PLOIESTI Scor: 28-16T1-M SCOALA NR.30 BUC.    - CS TRIUMF II RADAUTI Scor: 26-14ORA 20:00T1-M BC AXIOPOLIS CERNAVODA – CS PHOENIX I BVT2-M BC GALACTICA II BV – CSS FOCSANIT3-M BC OLIMPIC II BAIA MARE – CSS CRAIOVA.

JOI 17.06.2010ORA 8:00T1-M CS TRIUMF II RADAUTI – CS CHAMP BASKET CLUB PL. Scor: 13-35T2-M CS UNIVERSITATEA I CLUJ – CS PHOENIX 2 BRASOV Scor:43-5T3-M CS AXIOPOLIS CERNAVODA – CSS FOCSANI Scor: 30-17T4-M CS PHOENIX I BV – CSS CRAIOVA Scor: 26-55ORA 9:00T1-M BC OLIMPIC I BAIA MARE – CS PHOENIX CTA. Scor: 29-18T2-F CS PHOENIX CTA – BC GALACTICA BRASOV Scor: 22-17T3-F MC SPORT CLUJ – CSS SFANTUL GHEORGHE Scor: 39-17T4-F CSS GLORIA ARAD – ACS DAN DACIAN Scor: 27-8ORA 10:00

T1-MDINAMO CSS6 BUC. – BC GALACTICA I BV Scor: 35-28T2-MACS SPORTIC FAGARAS – CS CUZA SPORT BRAILA Scor: 15-41T3-MCSU CUADRIPOL BV. – ACS DAN DACIAN I BUC. Scor: 22-49T4-MLPS CSU PITESTI – BC OLIMPIC I SIGHET M. Scor: 7-38ORA 11:00

T1-F CS GALACTICA CLUJ- CS OLIMPIA BUC Scor: 26-5T2-F BC OLIMPIC BAIA MARE – CSS PLOIESTI Scor: 11-36T3-F AS BC VALBON ARAD- BC DINAMIC CLUJ Scor: 28-23T4-M CSS SFANTUL GHEORGHE – PRO BASCHET OMNILOGIC Scor: 12-19ORA 12:00

T1-M BC OLIMPIC II BAIA MARE – BC GALACTICA II BV Scor: 20-8T2-M MC SPORT CLUJ – CS UNIVERSITATEA II CLUJ Scor: 8-28T3-M CS SPERANTA CLUJ – BC OLIMPIC II SIGHET M. Scor: 99-3T4-M CS UNIREA IASI – CSS GHEORGHENI Scor: 40-7ORA 13:00T1-M BC DINAMIC CLUJ – CS U-MOBITELCO II CLUJ Scor: 55-50T2-M CS U-MOBITELCO I CLUJ- ACS DAN DACIAN 2 BUC. Scor: 62-16T3-M CS MIANDRA BUZAU – CS TRIUMF I RADAUTI Scor: 23-39

ORA 15:00

T1-M BC OLIMPIC II SIGHET M. – CS UNIREA IASI Scor: 3-96                        T2-M BC OLIMPIC II BAIA M. – CS PHOENIX I BV Scor: 8-20                        T3-M CSS FOCSANI – CSS CRAIOVA Scor: 4-42                                T4-M BC GALACTICA II BV. – ACS AXIOPOLIS CERNAVODA Scor: 1-21              

ORA 16:00

T1-F CSS SFANTUL GHEORGHE – CS PHOENIX CTA                    T2-F BC GALACTICA BV- MC SPORT CLUJ                             T3-F CS OLIMPIA BUC. – CSS GLORIA ARAD                        T4-F ACS DAN DACIAN BUC. – CS GALACTICA CLUJ                    ORA 17:00

T4-F CSS ALEXANDRIA – BC OLIMPIC B.M.                            T3-F CSS PLOIESTI – AS CS VALBON ARAD                            T1-M CS PHOENIX II BV – SCOALA NR.30 BUC.                        T2-M CSS SFANTUL GHEORGHE- CSS CS MIANDRA BUZAU                ORA 18:00

T1-M DINAMO CSS 6 BUC – ACS SPORTIC FAGARAS                    T2-M BC GALACTICA I BV. – ACS DAN DACIAN I BUC                    T3-M CS CUZA SPORT BRAILA – CSU CUADRIPOL BV.                    T4-M BC DINAMIC CLUJ – LPS CSU PITESTI                            ORA 19:00

T1-M ACS DAN DACIAN II BUC. – BC OLIMPIC I SIGHET M.                T2-M CS U-MOBITELCO II CLUJ – CS U-MOBITELCO I CLUJ                T3-M CS UNIVERSITATEA I CLUJ – CS TRIUMF II RADAUTII                T4-M CS PHOENIX CTA. – CS TRIUMF I RADAUTI                        ORA 20:00

T1-M PRO BASCHET OMNILOGIC – BC OLIMPIC I BAIA M.                T2-M CS SPERANTA CLUJ – MC SPORT CLUJ                            T3-M CSS GHEORGHENI – CS UNIVERSITATEA II CLUJ

Primele meciuri din grupele semifinale, de astazi, au avut urmatoarele rezultate:

ORA 16:00

T1
M
BC Olimpic I Sighet M
CSU Mobitelco I
 16-73

T2
M
CSU Mobitelco II Cluj
LPS Pitesti
 46-4

T3
M
CSS Craiova
Axeopolis Cernavoda
23-15

T4
M
Sportic Fagaras
BC Galactica I BV
27-39

S
F
PHOENIX CTA
VALBON ARAD
 

ORA 17:00

T1
M
Dan Dacian I Buc
Cuza Sport Braila
53-13

T2
M
Pro Baschet Omnilogic
Miandra Buzau
13-14

T3
M
CSU Brasov
Dinamo CSS 6 Buc
27-10

T4
M
Triuph I Radauti
BC Olimpic I Baia Mare
48-31

S
F
CSS ALEXANDRIA
BC OLIMPIC BAIA MARE
53-9

ORA 18:00

T1
M
Phoenix Cta
CSS Sf.Gheorghe
20-0*

T2
M
BC Olimpic II Sighetul M
MC Sport Cluj
6-31

T3
M
Univ II Cluj
Unirea Iasi
23-38

T4
M
CSS Gheorghieni
CS Speranta Cluj
10-42

S
F
BC GALACTICA CLUJ
CSS SF GHEORGHE
23-22

* meci castigat prin neprezentare

ORA 19:00

T1
M
BC Galactica II Bv
Phoenix I Brasov
 

T2
M
CSS Focsani
BC Olimpic II Baia Mare
 

T3
M
Dan Dacian II Buc
BC Dinamic Cluj
15-48

T4
M
Phoenix II Brasov
Triumph II Radauti
 

S
M
Chemp Ploiesti
Scoala Nr.30 Buc
12-28

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj