imagine articol

Cupa Transilvania: "U" Mobitelco castiga la mini si baby

UPDATE 1:

"U" Mobitelco 2 (antrenoare Simona Musat) a castigat Cupa Transilvania la minibaschet. In finala mare "U" Mobitelco 2 a invins pe "U" Mobitelco 1 (antrenori Mioara Iurian, Sergiu Popa, Andrei Cosma), scor 37 - 27. Pe locul 3 s-a clasat "U" Mobitelco 3 (antrenori Mioara Iurian, Sergiu Popa, Andrei Coma) , care a invins pe BC Mures scor 60 - 22.

MVP-ul turneului a fost desemnat Paul Prodan ("U" Mobitelco 2).

La babybaschet, competitia a fost castigata de "U" Mobitelco 1 (antrenori Mioara Iurian, Sergiu Popa, Andrei Cosma) care a invins in finala formatia Speranta Cluj, scor 31 - 12.

"U" Mobitelco 2 (antrenori Mioara Iurian, Sergiu Popa, Andrei Cosma) s-a clasat pe locul 4, dupa ce au pierdut finala mica, scor 20-40 cu Whitesnakes Sibiu.

UPDATE:

Finala mare la mini baschet se disputa intre "U" Mobitelco 1  si "U" Mobitelco 2, iar finala mica intre "U" Mobitelco 3 si BC Mures 60 - 22

Astazi incepe la Targu Mures o noua editie a Cupei Transilvania la mini si baby baschet.

Clubul nostru participa cu cinci echipe, doua la baby baschet si trei la minibaschet.

-minibaschet: "U" Mobitelco 1 (Mioara Iurian, Sergiu Popa, Andrei Cosma), "U" Mobitelco 2 (Simona Musat), "U" Mobitelco 3 (Sergiu Popa, Mioara Iurian,  Andrei Cosma)

babybaschet: "U" Mobitelco 1 (Mioara Iurian, Sergiu Popa), "U" Mobitelco 2 (Sergiu Popa, Mioara Iurian).

Programul meciurilor echipelor noastre:

Minibaschet

Vineri: 

  •  Gladius Targu Mures - "U" Mobitelco 3
  •  For You Cluj - "U" Mobitelco 2  19-60
  •  "U" Mobitelco 1 - BC Mures
  •  Gladius Targu Mures - "U" Mobitelco 2  18-54
  • "U" Mobitelco 1 - Beagles Targu Mures  46-4

Sambata:

  • For You Cluj - "U" Mobitelco 3  31-37
  • Speranta Cluj - "U" Mobitelco 1
  • "U" Mobitelco 3 - "U" Mobitelco 2 27-46

Duminica:

BC Mures - "U" Mobitelco 2 16 - 40

De la ora 14.00 au loc meciurile din faza eliminatorie. Duminica partidele de la ora 9.00 se disputa finalele iar de la ora 13.00 are loc festivitatea de premiere.

Baby baschet:

Vineri:

  •  "U" Mobitelco 1 - Whitesnakes Sibiu  51-16
  •  "U" Mobitelco 2 - Beagles Targu Mures  17-27

Sambata:

  •  "U" Mobitelco 2 - Together Targu Mures
  •  "U" Mobitelco 1 - Speranta Cluj
  •   Beagles Targu Mures - "U" Mobitelco 1
  •   Speranta Cluj - "U" Mobitelco 2

Duminica:

  • ora 9.00: "U" Mobitelco 1 - "U" Mobitelco 2 (scoala nr 20)
  • ora 11.00: Whitesnakes Sibiu - "U" Mobitelco 2 (scoala nr 20)

Parteneri

BT
CompexitPrimaria Cluj NapocaAegon
Regina MariaBoschKineticPeakVisit Cluj